Všetky kategórie

Novinky

Domov> Novinky

Prečo je polyesterová tkanina populárna?Je polyesterová tkanina skutočne veľmi nepriedušná?

Čas: 2022 07 - 11 Zobrazenie: 48

Látky z čistého prírodného vlákna sú bavlna, konope, hodváb, vlna, azbest atď. Aj keď hlavným prírodným vláknom, no nie sú tu zanedbateľné problémy, ako je chemická nestabilita, sa spoliehajú na nízku výťažnosť prírodných materiálov, prírodné vlákna sú náchylné na plesne , mole, vyblednutie po použití, neľahké nastavenie, ľahké vytváranie vrások atď.

4-1

In consideration of more mass production, chemical fibers are put on the market in one experiment and improvement, low cost and high yield, and can be modified, easy to process and have a strong tensile properties. Such as polyester fiber, which is commonly known as polyester fabric, according to polyester has excellent shaping properties, polyesterová priadza and fabric by shaping or straight, or fluffy pleats, in use, even after many washes, can also maintain the original form.
A chemické vlastnosti polyesteru, polyesterová molekula pozostáva z krátkeho alifatického uhľovodíkového reťazca, esterovej skupiny, benzénového kruhu, koncovej alkoholovej hydroxylovej skupiny, odstránenia dvoch koncových alkoholových hydroxylových skupín, neexistujú žiadne iné polárne gény, a preto sa diskutuje o polyesterovom vlákne ako slabo hydrofilné.

4-2

Polyesterová molekula obsahuje 46% esterovej skupiny a esterová skupina môže byť hydrolyzovaná a tepelne krakovaná nad 200 ℃ a silný alkalický kontakt sa zmydelní a stupeň polymerizácie sa zníži a detergent s bežnou dávkou pod 100 ℃ nemá žiadny účinok na polyesterovej tkanine.
Polyesterová tkanina odolá silnému svetlu, preto je vhodná na záclonovú látku. V porovnaní s prírodnými vláknami sú polyesterové tkaniny odolnejšie voči slnečnému žiareniu. Pri sušení oblečenia si veľa ľudí všimne nápis „No Exposure to Sunlight“, pretože mnohé látky môžu mať vedľajšie účinky, keď sú vystavené slnečnému žiareniu, ale v hĺbke duše majú mnohí ľudia pocit, že oblečenie nemá dušu, ak nie je vystavené slnečnému žiareniu (kašeľ). , takže polyesterové tkaniny môžu byť bezpečne vystavené slnečnému žiareniu a jedu (haha).
Polyester je tiež veľmi elastický, aj po opakovanom otretí sa rýchlo vráti k svojmu prototypu a nezanechá nevábne záhyby.
Je tu aj otázka bezpečnosti, polyesterové tkaniny sú extrémne odolné voči teplu a technológia parného tvarovania dokáže perfektne držať.

4-3

Chemická odolnosť polyesterovej tkaniny je tiež veľmi dobrá, chemické čistiace prostriedky na pranie, ako sú bielidlá triedy a nepoškodia látku látky. Polyesterové oblečenie sa plesní príliš obávať nemusíte, nezabudnite do skrinky vložiť tucet naftalínových guličiek, aby ste mali istotu, že oblečenie do skrinky vložíte, ale tiež sa obávať zožltnutia a dlhých plesňových škvŕn? Aj keď dáte N naftalín, stále sa obávate o lásku k šatám v skrini, ale polyesterová tkanina môže byť schopná zásadne obísť tieto druhy problémov.

4-4