Všetky kategórie

Novinky

Domov> Novinky

Letné outdoorové jazdenie, prečo by som si mal vybrať rýchloschnúce oblečenie

Čas: 2022 07 - 11 Zobrazenie: 47

3-1

Cvičenie robí ľudí zdravými a energickými, najmä v dnešnej dobe má veľa ľudí vo zvyku behať a vstávať skoro ráno, aby si zabehali, alebo si zacvičili, ľudia budú mať oveľa lepšieho ducha dňa, milujú šport ľudia dávajú ostatným veľmi slnečné pocit, ale aj veľmi elitný. Aké oblečenie by sme však mali nosiť, keď cvičíme? Rýchloschnúce oblečenie môže byť dobrou voľbou.
Niektorí ľudia majú pocit, že rýchloschnúce oblečenie je veľmi tajomné, myslia si, že vo vnútri je veľa high-tech komponentov, v skutočnosti je väčšina rýchloschnúcich odevov vyrobená z tkanín z chemických vlákien, len kvôli inej technológii spracovania, aby mala rôzne magické účinky, ktoré bežné oblečenie nemá. Rýchloschnúce oblečenie nejde o absorpciu potu, ale pot sa rýchlo prenesie na povrch oblečenia, cirkuláciou vzduchu sa pot odparí, aby sa dosiahol účel rýchloschnúceho, všeobecne rýchloschnúceho oblečenia rýchlosť sušenia ako bavlna tkaniny o 50 % rýchlejšie.

3-2

Látky používané v rýchloschnúcich odevoch sú najmä polyester, ale niektoré používajú aj vlákna šetrné k životnému prostrediu, ako je sója. Polyester nie je taký savý ako bavlna a ľan. Najväčšou charakteristikou polyesterového vlákna je, že po absorpcii nesaje vodu, ale zvyšuje rýchlosť odparovania zväčšením mokrej plochy.
Funkčné vlastnosti rýchloschnúceho oblečenia: veľa ľudí v športe, aby sa zbavili veľkého množstva potu nahromadeného na povrchu pokožky, nepríjemného pocitu si obliekajú „pohodlné a priedušné“ bavlnené oblečenie. Ale v skutočnosti bavlnené oblečenie môže len absorbovať pot a nie je priedušné, nie je vhodné na športové oblečenie. Správnym prístupom je vybrať si voľné a pohodlné, strečové, priedušné a ľahko schnúce oblečenie.
Predstavili sme funkčné účinky rýchloschnúceho oblečenia, následne vám predstavíme spôsob čistenia rýchloschnúceho oblečenia a preventívne opatrenia.

3-3

Ako často mám prať rýchloschnúce oblečenie? Rýchloschnúce oblečenie treba po každom cvičení vyprať.
Denné intímne oblečenie sa odporúča vymeniť a vyprať včas v ten istý deň, aby sa predišlo množeniu baktérií, škvrnám od potu a iným zvyškom škvŕn. Pred praním oblečenia by ste mali skontrolovať štítok na pranie vnútri oblečenia a vyperte ho v súlade s opatreniami a metódami prania uvedenými na štítku, aby ste predišli poškodeniu oblečenia v dôsledku nesprávnych metód prania.
Ako lepšie vyprať rýchloschnúce oblečenie? Vo všeobecnosti je rýchloschnúce oblečenie viac nepremokavé a odolné voči popolu, stačí nasypať do vody trochu pracieho prostriedku, namočiť oblečenie na pol hodiny, jemne pretrieť, dobre opláchnuť a použiť sušičku alebo jednoducho sušiť.
Rýchloschnúca tkanina na odevy viac polypropylénu, táto tkanina sa ľahko žmolkuje, čím viackrát je jav prania zreteľnejší, pri sušení alebo v blízkosti zdroja ohňa ľahko starne. Neskôr sa viac používa polyester namiesto polypropylénu, jeho vlastnosti nie sú ľahké na žmolkovanie a starnutie. Obe látky v praní, nedrhnite energicky, pranie v práčke, potom tiež otvorené na "jemné" zariadenia.
Rýchloschnúce odevy sú vyrábané podľa požiadaviek vonkajšieho prostredia. Všeobecne platí, že na jar a leto sa dá nosiť rýchloschnúce oblečenie, keď je pohodlnejšie ako ťažké boxovacie vrece, oveľa praktickejšie. Preto tí, ktorí milujú šport, šport, cyklistiku, outdoorové cestovanie, rýchloschnúce oblečenie je veľmi dobrou voľbou.